Volvo S90

Izsmalcinātības un dizaina sintēze

Volvo Cars” augstākās klases sedans S90 ieguvis “Sērijveida auto gada dizains 2015” balvu – par to nobalsojuši profesionāli autodizaineri no visas pasaules.

Balva, ko pasniedz portāls “Car Design News”, ir augstākais sasniegums automašīnu dizaina jomā. Žūrijā darbojas 18 pasaules labākie autodizaineri no tādām kompānijām kā “Bentley”, “Daimler”, “McLaren” un “Ferrari”.

“Augstākās kvalitātes materiāli, klasiskās proporcijas un kontrolētā virsmas apdare atspoguļo mūsu vēlmi – iet pašiem savu ceļu. Mēs nevēlamies pielāgoties, mēs vēlamies izcelties,” teica Tomass Ingenlats (Thomas Ingenlath), “Volvo Car” grupas vecākais viceprezidents dizaina jautājumos.

“Volvo Cars” iekšējā apdare pēdējā laikā ir izpelnījusies lielu uzmanību, pateicoties dizaina nosvērtajam raksturam un galvenajiem dizaina elementiem – piemēram, jaunā S90 elegantajiem ventilācijas režģiem un vadības panelim.

Astoņpadsmit stingrie žūrijas locekļi izvēlējās Volvo S90 no 20 pretendentu saraksta. Augstākās klases sedans saņēma uzslavu par lieliskajām proporcijām, materiālu pareizu izmantošanu un nemainīgi aktuālo dizainu.

Komentējot apbalvošanu, “Car Design News” redaktors Ouens Redi (Owen Ready) teica, ka S90 guvis atzinību par to, ka “tajā dominē skaidrs un mierīgs dizains, nevis “stilīga izklaide”, kas pārāk ilgi dominējusi mūsu nozarē”.

Balva tika pasniegta “Car Design News” rīkotajā ceremonijā Ženēvā.

Volvo Cars sevi piesaka premium klases sedanu segmentā ar ilgi gaidīto S90. Volvo S90 ir Volvo Cars ieejas biļete premium klases sedanu segmentā.

S90 iezīmē Volvo milzu soli uz priekšu. Zviedru automobiļu ražotājs ir plašāk pazīstams ar saviem SUV segmenta automobiļiem un universāliem, bet līdz ar S90 prezentāciju Volvo ir apņēmies iekarot premium klases sedanu segmentu ar sev raksturīgo izpildījumu.

S90 ir aprīkots ar jaunākajām tehnoloģijām no modernākajiem drošības risinājumiem līdz mākoņdatos bāzētām lietotnēm un pakalpojumiem, kas ir vēl viens pierādījums zviedru zīmola nepārtrauktai attīstībai.


“Ar XC90 prezentāciju mēs izveidojām nešaubīgu pieteikumu. Tagad esam skaidri un nemainīgi iekšā šajā spēlē. Ar 11 miljardiem ASV dolāru investīciju pēdējo piecu gadu laikā, esam ne tikai pārdomājuši, kas Volvo Cars varētu būt, bet arī gatavi apsolīt atdzimšanu Volvo Cars zīmolam,” saka Volvo Car Group prezidents un galvenais izpilddirektors Håkan Samuelsson.


Volvo S90 ir aprīkots ar modernu, daļējas autonomās braukšanas funkciju Pilot Assist. Šī sistēma pati regulē stūres kustības, lai noturētu automobili precīzi joslā uz šosejas, kur ātrums ir robežās līdz 130 km/h. Šādā veidā vairs nav nepieciešams sekot citam automobilim. Pilot Assist ir vēl viens solis uz priekšu pilnīgi autonomai automobiļa vadīšanai, kas ir galvenā Volvo inovāciju joma.


S90 ir aprīkots ar jaudīgo T8 uzlādējamo hibrīda dzinēju, vienu no greznākajiem automobiļu saloniem sedanu segmentā un savienotām informācijas un izklaides sistēmām.


“Mūsu ideja bija ieviest ko pilnīgi jaunu šajā diezgan konservatīvajā segmentā un piedāvāt vizuālu izteiksmi, kas izstaro pārliecību automobiļa eksterjerā. S90 salonu esam pacēluši nākamajā līmenī, piedāvājot augstas klases greznības pieredzi, kas sola komfortu un kontroli,” saka Volvo Car Group vecākais dizaina nodaļas viceprezidents Thomas Ingenlath.

Volvo S90 piedāvā pasaulē pirmo City Safety funkciju, kas atpazīs lielos dzīvniekus. Šī sistēma būs spējīga jebkurā diennakts laikā atpazīt tādus dzīvnieku kā aļņus, briežus vai zirgus. Tehnoloģija piedāvās intuitīvu brīdinājuma un bremzēšanas atbalstu, lai palīdzētu izvairīties no sadursmes ar tiem. Tāpat arī jaunais S90 ir ieguvējs no nesenā Volvo Cars ieguldījuma īpaši attīstītajā šasiju simulatorā.


“Volvo S90 ir spēris lielu soli uz priekšu braukšanas dinamikā un veiktspējā. Esam pilnībā mainījuši Volvo braukšanas pieredzi, lai sniegtu sajūtu precizitāti ar kontroles un komforta palīdzību,” saka Volvo Car Group vecākais pētījumu un attīstības nodaļas viceprezidents Dr Peter Mertens.

Volvo S90

Vairāk informācijas

volvocars.com lapā latviešu valodā