Jaunais Volvo XC40

Jaunais XC40 noslēdz „Volvo” vispasaules klāstu strauji augošajā premium klases SUV segmentā

Milānā, 21. septembrī Automobiļu ražotājs „Volvo Cars” paplašināja savu automobiļu klāstu, prezentējot mazāko SUV klases automobili - XC40.

XC40 izlaišana nozīmē, ka pirmo reizi „Volvo Cars” vēsturē ir trīs jauni, visā pasaulē pieejami SUV, kas spēs nodrošināt turpmāku izaugsmi pārdošanas un rentabilitātes ziņā.

Jaunais XC40 ir pirmais modelis „Volvo Cars” jaunajā modulāro transportlīdzekļu arhitektūrā (CMA), kas būs pamats visiem pārējiem nākamajiem 40. sērijas automobiļiem, tostarp pilnīgi elektrificētajiem transportlīdzekļiem. Sadarbībā ar „Geely” izstrādātā CMA nodrošina uzņēmumu ar nepieciešamo lielražošanas ietaupījumu šajā segmentā.

„XC40 ir mūsu pirmā ieiešana mazo SUV segmentā, kas paplašina zīmola „Volvo” pievilcību un vada to jaunā virzienā,” sacīja prezidents un izpilddirektors Hokans Samuelsons. „Jaunais „Volvo” klāsta dalībnieks ir svaigs, radošs un atšķirīgs, tāpēc šķiet tikai dabiski prezentēt XC40 šeit, Milānā — rosīgajā Eiropas modes, mākslas, dizaina un dzīvesveida citadelē.”

Tehnoloģiju ziņā XC40 mazo SUV segmentā ievieš godalgotās drošības, savienojamības, informācijas un izklaides tehnoloģijas, kas ir pazīstamas no jaunajiem 90. un 60. sērijas automobiļiem. Tāpat kā lielākie brāļi un māsas, arī XC40 izceļ šo jauno, uzņēmumā izstrādāto tehnoloģiju pārveidojošo ietekmi uz zīmolu un rentabilitāti.

Šīs tehnoloģijas padara XC40 par vienu no vislabāk aprīkotajiem tirgū pieejamajiem mazajiem premium klases SUV. XC40 drošības un vadītāja palīdzības funkcijas ietver „Volvo Cars” vadītāja palīgsistēmu, „City Safety” sistēmu, aizsardzību pret nobraukšanu no ceļa, brīdinājumu par citiem satiksmes dalībniekiem ar bremžu atbalstu un 360° kameru, kas palīdz vadītājiem manevrēt automobili šauros stāvlaukumos.

XC40 piedāvā arī radikāli jaunu pieeju mantu uzglabāšanai automobiļa salonā. Atjautīgais salona iekārtojums XC40 vadītājus nodrošina ar vēl funkcionālāku uzglabāšanas vietu durvīs un zem sēdekļiem, īpašu vietu tālruņiem, tostarp arī induktīvo uzlādi, izvelkamu pakaramo mazām somiņām un izņemamu atkritumu tvertni viduskonsolē.

Jau no ražošanas sākuma XC40 būs pieejams ar D4 dīzeļmotoru vai T5 benzīna četru cilindru „Drive-E” piedziņu. Papildu spēka piedziņas iespējas, tostarp hibridizēta, kā arī tīri elektriskā versija, tiks pievienotas vēlāk. XC40 arī būs pirmais „Volvo” modelis, kas būs pieejams ar „Volvo Cars” jauno trīs cilindru motoru. Jaunā XC40 ražošana sākās novembrī „Volvo Cars” rūpnīcā Gentē, Beļģijā.

Volvo XC40

Brošūra

Volvo XC40 brošūra angļu valodā