Volvo XC60

Iepazīstinām ar pēdējās paaudzes Volvo XC60 - dinamiskā zviedru SUV evolūcijas paraugu. Kad spēcīga āriene saplūst ar skaistu interjeru. Kad tehnoloģijas ir pašsaprotamas. Kad ikviens brauciens ir bauda.

2017. gadā Ženēvas autoizstādē premium segmenta automobiļu ražotājs Volvo Cars prezentēja ilgi gaidīto jauno premium segmenta sporta apvidus auto XC60.

Jaunais automobilis aizstāj ļoti veiksmīgo sākotnējo Volvo XC60, kas deviņos gados kopš tā laišanas tirgū kļuva par Eiropā visvairāk pārdoto premium segmenta vidēja izmēra sporta apvidus auto, visā pasaulē pārdoto vienību skaitam sasniedzot gandrīz miljonu. Šobrīd XC60 veido apmēram 30 procentus no Volvo kopējā pārdošanas apjoma pasaulē.

"Mums ir pamatīga pieredze stilīgu un dinamisku, ar jaunākajām tehnoloģijām aprīkotu sporta apvidus automobiļu izstrādē. Jaunais XC60 nebūs nekāds izņēmums. Tas ir ideāls auto aktīvam dzīvesveidam un atspoguļo nākamo soli mūsu pārveides plānā," teica Volvo Car Group prezidents un galvenais izpilddirektors Hakans Samuelsons (Håkan Samuelsson).

Jauns komforts un drošības tehnoloģijas
Jaunais XC60 - viens no drošākajiem automobiļiem autobūves vēsturē - ir aprīkots ar daudzām jaunām tehnoloģijām. Revolucionāro City Safety sistēmu papildina stūres palīgmehānisms Steer Assist. Jauna Oncoming Lane Mitigation drošības sistēma izmanto stūres palīgmehānismu, lai izvairītos no frontālas sadursmes, savukārt Volvo izstrādātā Blind Spot Indication sistēma (BLIS) ar stūres palīgmehānisma palīdzību samazina sadursmes risku, kad tiek mainīta josla.

“Mēs likām uzsvaru uz tāda automobiļa izstrādi, kas spētu sniegt baudu visām maņām – piedāvājot gan iespaidīgu skatu uz ceļu no skaisti iekārtotā un harmoniskā salona, gan drošu, iedvesmas pilnu un uzticamu braukšanu,” saka Volvo Car Group vecākais produktu & kvalitātes nodaļas viceprezidents Henriks Grēns (Henrik Green). “Esam pievērsuši īpašu uzmanību tam, lai atvieglotu dzīvi mūsu klientiem, nodrošinot viņiem īpašu komfortu un funkcionalitāti, kas ikdienu padarīs vienkāršāku.”   Volvo uzlabotā pusautonomā vadītāja palīgsistēma Pilot Assist, kas rūpējas par stūrēšanu, paātrinājumu un bremzēšanu, braucot līdz 130 km/h pa ceļiem ar skaidri saskatāmu joslu marķējumu, ir pieejama kā jaunā XC60 papildaprīkojums.

Veiktspēja
Jaunajā XC60 kā jaudīgākais dzinējs ir pieejams Volvo godalgotais benzīna dzinējs T8 ar plug-in hibrīdsistēmu, kas attīsta 407 ZS un ļauj paātrināties no 0-100 km/h tikai 5,3 sekundēs.

 ”Mums ir plašs dzinēju spektrs. Jaunais XC60 tiks laists tirgū ar dīzeļdzinēju D4, kura jauda sasniedz 190 ZS, savukārt D5 ar PowerPulse tehnoloģiju attīsta 235 ZS. Tāpat mums ir ar benzīnu darbināms T5 ar 254 ZS jaudu, un T6, kas ar turbokompresora un mehāniskā kompresora palīdzību attīsta 320 ZS un 400 Nm griezes momentu,” piebilda Henriks Grēns.   Tomēr XC60 pārliecinošais sniegums slēpjas ne tikai zem motora pārsega. Jaunā četru zonu klimata sistēma CleanZone novērš bīstamu piesārņojošu vielu un daļiņu iekļūšanu salonā, nodrošinot skandināviski svaigu gaisu iekšpusē.

Volvo XC60

Brošūra

Volvo XC60 brošūra angļu valodā