Zviedru grācija

Harmonisks un tīrs dizains, nepārblīvēts smalkums un jaunākās drošības un komforta tehnoloģijas visiem 7 pasažieriem.

Volvo XC90

Pilnīgi jaunais Volvo XC90 ir vizuāli satriecošs premium klases septiņvietīgs SUV ar pasaulē vadošajām drošības funkcijām, jaunām dzinēju tehnoloģijām, nepārspējamu jaudas un degvielas ekonomijas apvienojumu un vispārāko salona apdari. Jaunais XC90 iezīmē jaunu lappusi Volvo vēsturē, saglabājot nākotnes dizaina virzību, iekļaujot virkni jaunu tehnoloģiju un izmantojot jauno mērogojamās arhitektūras (SPA) tehnoloģiju.

DIZAINS

Volvo jaunā seja

Jaunais XC90 ir pirmais Volvo, kas nes uzņēmuma jauno, daudz prominentāko emblēmu - kam ikonas bultiņa eleganti saskaņota ar slīpo svītru pāri režģim.  Kopā ar T veida „Tora āmura” dienasgaitas lukturiem, emblēma ievieš pilnīgi jaunu, atšķirīgu un pārliecinošu izskatu Volvo nākamās paaudzes automobiļiem. XC90 lielais dzinēja pārsegs ar jauno topogrāfiju, viduslīniju un noasināto plecu līnijas daļu, kas savienota ar tetovējumam līdzīgajiem, jaunajiem aizmugurējiem lukturiem, ir vēl vienas svarīgas dizaina iezīmes, kas tiks atspoguļotas visā modeļu gammā. Lai pievienotu vizuāli spēcīgāku izskatu sāniem, XC90 ir aprīkots ar riteņu diskiem izmērā līdz 22 collām.

Grezns interjers

XC90 interjers ir greznākais, kādu Volvo ir radījis. Visspilgtākā iezīme ir planšetei līdzīgā skārienekrāna vadības konsole, kas veido pilnībā jaunā automobiļa vadības sistēmas sirdi. Šī sistēma ir praktiski bez pogām – vienkāršība, kas dāsni atbrīvo virsmu un sniedz mums iespēju radīt modernu, greznu interjera arhitektūru. Pilnībā jaunais XC90 interjers apvieno tādus materiālus kā smalko Nappa ādu un amatnieku izgatavotas koka detaļas, tajā skaitā pārnesumu pārslēga sviru, kas izgatavota no Orreforsas kristāla stikla, kas izgatavots slavenajā zviedru stikla pūtēju darbnīcā, un dimanta formā apdarinātās vadības ierīces iedarbināšanas/izslēgšanas pogai un skaļuma regulēšanai.

Jaunā aprīkojuma līmeņu stratēģija

Volvo Cars atjauninātā aprīkojuma līmeņu stratēģija atgādina koku ar diviem atzariem. Kinetic ir pamats, kam seko Momentum līmenis. Inscription un R-Design ir divas greznākās izvēles. Inscription pakotne ir paredzēta klientiem, kas vēlas elegantu izskatu un greznību, savukārt R-Design ir sportiska un dinamiska aura. Abiem līmeņiem ir raksturīgs paaugstināts aprīkojuma saturs, kas rūpīgi izvēlēts, lai uzsvērtu katra atšķirīgo personību.

Jauni sēdekļi

Volvo jau lepojas ar visērtāko sēdekļu izgatavotāja reputāciju nozarē. Jaunais XC90 uzlabo šo reputāciju, piedāvājot radoši izstrādātus sēdekļus, kas arī atbrīvo salona telpu pasažieriem gan otrajā, gan trešajā sēdekļu rindā, palīdzot padarīt jauno XC90 par patiesi septiņvietīgu automobili. Sēdekļa galvenā būtība ir ergonomiskā forma, kas līdzinās cilvēka mugurkaulam. Daudzās regulēšanas iespējas ļauj katram lietotājam individuāli izveidot savu ideālo sēdvietu. Jaunie sēdekļi ir pieejami ar regulējamiem sānu balstiem, sēdekļa sēdvirsmas pagarināšanas un masāžas funkciju. Otrajā rindā ir trīs atsevišķi sēdekļi ar regulējamu atzveltni. Bīdāmo funkciju var izmantot, lai radītu vairāk vietas pasažieru kājām trešajā rindā – vai palielināt iekraušanas telpu. Iebūvētais bērnu sēdeklītis vidējā sēdvietā ir izvēles aprīkojums. Sēdekļi trešajā rindā piedāvā klasē vadošo komfortu līdz 170 cm gariem pasažieriem.

ŠASIJAS UN DZINĒJI

Pilnībā jauna šasija

Kas attiecas uz braukšanas dinamiku, XC90 nodrošina vienmērīgu un stabilu augstākā klases SUV gaitu apvienojumā ar asu vadību un reaģēšanu. Šasija priekšā un aizmugurē ir pilnībā jauna. Priekšējā piekare ir dubultsviru, bet aizmugurē jauna nedalītā ass, kam raksturīga no vieglsvara materiāla izgatavota loksnes šķērsatapere. XC90 var būt arī aprīkots ar elektroniski kontrolētu pneimatisko piekari ar piecu veidu režīmu izvēli.

Nepārspējams jaudas un degvielas ekonomijas apvienojums

Jaunais XC90 piedāvā virkni divu litru četrcilindru Drive-E dzinējus, kas visi nodrošina izcilu veiktspējas un degvielas ekonomijas kombināciju. Klāsta virsotne ir XC90 Twin dzinējs, kas apvieno kompresora un turbokompresora aprīkotu benzīna dzinēju ar elektromotoru, piedāvājot nepārspējamu jaudas un tīras darbības kombināciju: 400 zirgspēku ar oglekļa dioksīda (CO2) emisiju 59 g/km (NEDC braukšanas cikls). Parasta braukšana notiek noklusējuma hibrīda režīmā. Bet, nospiežot pogu, vadītājs var pārslēgties uz klusu un bezemisiju braukšanu pilsētā ar tīru elektrisko jaudu, kur resurss būs vairāk nekā 40 kilometru, un pēc tam, ja nepieciešams, nekavējoties atgriezties pie benzīna dzinēja un elektromotora kopējās jaudas. Kombinētais maksimālais griezes moments ir 640 Nm, paātrinot XC90 no 0 līdz 100 km/h 5,9 sekundēs.

Pilns dzinēju klāsts

Volvo XC90 klāsts ietver arī D5 Twin Turbo dīzeļdzinēju ar 225 ZS un 470 Nm, ar klasē labāko degvielas patēriņu 5,7 l/100 km. Piedāvājumā atradīsiet arī divas benzīna dzinēju versijas. Pirmais ir T6 dzinējs ar kompresoru un turbokompresoru ar 320 ZS un maksimālo griezes momentu 400 Nm. Otrs ir T5 ar 254 ZS un 350 Nm. Visām dzinēju versijām standarta aprīkojumā ir Volvo Cars astoņu pakāpju automātiskā pārnesumkārba.

SENSUS

Vismodernākā vadības sistēma tirgū

Jaunā Sensus lietotāja saskarne bez šaubām ir modernākā automobiļa vadības sistēma tirgū.   Tā pilnībā maina veidu, kādā vadītājam lieto savu automobili. Tradicionālās pogas un vadības ierīces ir aizstātas ar gludu, intuitīvu mijiedarbību starp lielu planšetei līdzīgu skārienekrānu, vadības ierīcēm uz stūres un balss vadības sistēmu. Digitālie mērinstrumenti un grafiskais displejs vējstiklā vadītājam nodrošina visu būtiskāko informāciju, kad tas nepieciešams. Sensus sniedz ērtu piekļuvi plašai uz mākoņpakalpojumiem balstītai lietotņu izvēlei. Izcilās iespējas, atrodoties automobilī, ietver interneta radio, kas pievienots navigācijai, iespēju atrast un samaksāt par stāvvietu, nepārtrauktu mūzikas straumēšanu, spēju atspoguļot un izmantot Apple un Android ierīces, izmantojot skārienekrāna displeju, atrast vajadzīgās vietas, izmantojot planšeti – un vēl daudz vairāk. Arī – XC90 varēs vadītājam ne tikai pavēstīt to, ka ir pienācis laiks veikt apkopi, bet arī ierosināt apmeklēt Volvo dīlera centru.

Digitālā meistarība

Novatoriskā digitālā meistarība, mijiedarbības dizains pamatojas uz plašām diskusijām ar klientiem. Izkārtojumu uz vertikālā ekrāna var raksturot kā kaudzi elastīgu „flīžu”, no kurām katra attēlo galveno funkcionalitāti. Informācija, navigācija un mediji ir novietoti augšā un viegli pārbaudāmi. Tālruņa vadība, lietotņu ikonas un klimata kontroles vadības ierīces atrodas zemāk, tās ir ērti sasniedzamas un skaramas. Kad viena no flīzēm uz skārienekrāna izvērš mijiedarbību, pārējās tiek samazinātas, taču joprojām ir redzamas un uzreiz pieejamas. Tas padara skārienekrānu lietotājam ļoti draudzīgu, bez nepieciešamības iet caur galveno izvēlni, pārslēdzoties starp funkcijām.

Četrzonu klimata sistēma

Visus jaunos Volvo XC90 var pasūtīt ar četrzonu klimata sistēmu ar individuāliem iestatījumiem pasažieriem priekšējos sēdekļos un otrajā rindā. Atsevišķs gaisa kondicionētāja bloks trešajā rindā ir standarta aprīkojums vai izvēles aprīkojums atkarībā no tirgus. Volvo Cars CleanZone gaisa attīrīšanas sistēma, kas ir viena no visefektīvākajām tirgū, ir vēl vairāk uzlabota, pievienojot jaunu salona oglekļa filtru mazo, kaitīgo daļiņu un ziedputekšņu efektīvākai uztveršanai.

Viena no labākajām audiosistēmām pasaulē

XC90 iezīme ir viena no labākajām automobiļu pasaulē pieejamajām audiosistēmām. Visaugstākā tehniskā līmeņa sistēmai XC90 ir 1400W D klases pastiprinātājs un 19 Bowers & Wilkins skaļruņi. Tā ietver arī vienu no pirmajiem ar gaisa dzesējamajiem zemfrekvenču skaļruņiem automobilī. Iebūvēts virsbūvē, tas pārvērš visu salona telpu milzu zemfrekvenču skaļrunī. Lai pārvaldītu skaņas sinhronizāciju un skaļruņu koordināciju, izmantota jaunākā skaņas apstrādes programmatūra. Tas rada pasaules klases dzīvās performances emocionālu piedzīvojumu automobilī.

Jaunais Volvo XC90

Vairāk informācijas

volvocars.com lapā latviešu valodā

Volvo XC90

Brošūra

Volvo XC90 brošūra angļu valodā