Mans Volvo žurnāls

Sommar 2019

TUKŠĀ LAUKUMA SKAISTUMS

Jungs-Hjuns Lī ir Volvo Cars vecākais dizainers un godalgotā XC60 dizaina radītājs. Mēs tikāmies ar Jungu viņa dzimtajā pilsētā Seulā, lai runātu par Dienvidkorejā pavadīto bērnību, skandināvu dizainu un minimālisma skaistumu.

DOMĀT “NO IEKŠPUSES”

Lai palīdzētu risināt studentu mājokļu trūkuma problēmu Dānijas galvaspilsētā Kopenhāgenā, kāds dāņu uzņēmējs nolēma pievērsties pilsētas ostām un ūdensceļiem, radot gudrus un ilgtspējīgus mājokļus no visai negaidītiem materiāliem.

JAUNA PERSPEKTĪVA

Vislabāk par jūsu automobili spēs parūpēties Volvo individuālais servisa tehniķis. Tāpēc iedomājieties, kā tas atvieglotu dzīvi, ja jums būtu savs individuālais servisa tehniķis ar pienākumu gādāt par jūsu Volvo vajadzībām katru gadu. Līdz ar Volvo Individuālās apkalpošanas ieviešanu šādi pastāvīgā tehniķa pakalpojumi drīz var kļūt par standarta praksi.

KLASISKAIS SKANDINĀVU DIZAINS

Pēdējā laikā Skandināvijas dzīvesstila tendences nonākušas ilustrētu žurnālu lappusēs un dzīvesstila blogeru uzmanības centrā visā pasaulē. Taču, līdzīgi kā citas tendences, arī šīs drīz pāries. Taču kāds skandināvu kultūras aspekts spēs saglabāt pievilcību vienmēr – tas ir klasiskais skandināvu dizains.Download

Vinter 2019

AVANTO ARHITEKTI UN JAUNAIS TVAIKA LAIKMETS

Mūsdienās uzlādei izmanto elektrību. Taču Somijā spēku atgūšanai noder arī kāda sena, iecienīta tradīcija. Mēs devāmies uz Helsinkiem satikt arhitektus, kuri modernizē Somijas saunas kultūru, lai uzzinātu, kā viņi ar savu darbu palīdz cilvēkiem vēl labāk baudīt dzīvi.

CEĻŠ UZ ELEKTRIFIKĀCIJU

Kad Volvo Cars 2017. gadā izziņoja savu nākotnes elektrifikācijas stratēģiju, notika vēsturisks pavērsiens automobiļu ražošanas nozarē. Tas bija arī milzīgs solis uz priekšu ceļojumā, ko Volvo Cars bija uzsācis jau pirms vairāk nekā 40 gadiem. Šis ir stāsts par Volvo Cars un ceļu uz elektrifikāciju.

CILVĒKI NEPARASTĀS VIETĀS

Dažu pēdējo gadu laikā restorānus un vakariņošanas klubus iekarojis kulinārijas koncepts “immersive dining” – neparastas maltītes neparastās vietās. Tagad kādā jaunā Norvēģijas restorānā radies plāns attīstīt šo konceptu soli tālāk – un vairākus metrus dziļāk…

ŠĶĒRSOJAM ATLANTIJAS OKEĀNU

Volvo Cars nesen ir atvēris jaunu rūpnīcu Čarlstonā, Dienvidkarolīnas štatā – jaunu, mūsdienīgu ražotni valstī, kura ir viens no uzņēmuma lielākajiem tirgiem. Noskaidrojām, kā aizokeāna kolēģi plāno būvēt kvalitatīvus automobiļus un veidot spēcīgu, draudzīgu darbabiedru kopienu jaunā dzīvesvietā.Download

Sommar 2018

MATERIĀLI

Iedvesmojoties no unikālā materiālu apvienojuma, kas piešķir Volvo XC40 salonam tā neparasti izteiksmīgo raksturu, iepazīsimies ar neparastākajiem un izcilākajiem materiāliem, kas tieši šobrīd tiek radīti – ar baktērijām piesātinātas sporta kurpes, jakas no zirnekļu tīmekļiem, fotokatalītiska krāsa un celtniecības bloki no zīmuļu grafīta.

SKANDINĀVU NOIR

Jau vairāk nekā desmit gadus detektīvliteratūras fenomens, ko dēvē par “skandināvu noir”, dominē starptautiskajos bestselleru sarakstos un piesaista TV skatītāju uzmanību visā pasaulē. Mēs tikāmies ar Hansu Rozenfeldtu, zviedru detektīvžanra rakstnieku un slavenā TV seriāla The Bridge radītāju, lai apspriestu Zviedrijas “noslēpumaino pusi”.

AUGSTAIS KRASTS

Ar dažiem kajakiem devāmies uz Zviedrijas ziemeļiem, lai iepazīstu Augstā krasta skaistās dabas ainavas – un paši savām acīm pārliecinātos, kas īsti padara šo apvidu tik neparastu un iedvesmojošu.Download

Vinter 2018

CEĻOSIM PAREIZI

Lai gan mēs reizēm mēdzam žēloties par aukstumu, tomēr ziemas ainavas ir ārkārtīgi iedvesmojošas. Cik lieliski būtu, ja mēs tās varētu reizē izbaudīt un aizsargāt! Sniedzam ieteikumus, kā pavadīt ziemas brīvdienas gan patīkami, gan nekaitējot mūsu planētai.

DZENOTIES PĒC PERFEKCIJAS

Pieņemot Volvo Ocean Race izaicinājumu, sportistiem nepieciešama uzticama laiva. Un īstais prasmju, pieredzes un tehniskās meistarības apvienojums, kas ļauj to uzbūvēt, atrodams tikai un vienīgi laivu darbnīcā Boatyard. Mēs devāmies uz Boatyard un tikāmies ar speciālistu komandu, kas šāgada laivu sacensību dalībniekiem sniedza īstu drošības sajūtu, lai varētu startēt ar maksimālu atdevi.

SMARŽU SLEPENĀ VALODA

Kad vēlaties uz brīdi paglābties no ikdienas, viena iespēja ir sēsties pie auto stūres. Bet dažkārt var doties arī iztēles ceļojumā, vienkārši aizverot acis un ļaujoties kādai smaržai. Mēs tikāmies ar zviedru parfīmu ražotājiem Agonist, lai uzzinātu, kā dažādi aromāti var uzlabot noskaņojumu un sniegt atslodzi.

DZĪVES NEREDZAMĀ GREZNĪBA

Volvo Cars salona gaisa kvalitātes testēšanas komanda modri vēro sīkās, neredzamās daļiņas gaisā, gādājot, lai automobiļa salonā neiekļūtu kaitīgie izmeši un netīkami aromāti. Bet kā izdodas panākt visveselīgāko iespējamo salona mikroklimatu?Download

Sommar 2017

MOSTIES! LAIKS DOTIES PIE MIERA!

Nepietiekams miegs ir bīstams, īpaši, atrodoties pie stūres. Miegains stāvoklis ietekmē organismu līdzīgi kā alkohols. Tas palēnina jūsu reakcijas laiku, ietekmē spriestspēju, samazina apkārtnes uztveri un padara jūs agresīvāku. Kā mēs varētu atpazīt un novērst braukšanu miegainā stāvoklī? Lai to uzzinātu, mēs devāmies uz Ņujorku un satikāmies ar taksometru vadītājiem, kuriem darbā vienmēr ir jābūt modriem.

NĀKAMĀS PAAUDZES AUTOVADĪTĀJIEM

Autonoma automobiļa vadības tehnoloģija, kas radikāli pārveidos attiecības starp vadītājiem un viņu automobiļiem. Kā tas būs — pārvietoties ar automobili, kas brauc pats? Un kā tas būs — uzticēt daļu vadības funkciju datoram un dalīties ar to braukšanas priekā? Mēs lūdzām cilvēkiem no dažādām pasaules malām iztēloties, kāda varētu būt viņu ikdiena pasaulē, kurā automobiļi brauktu paši.

ĀDAS ALĶĪMIJA

„Bridge of Weir” ādas apdare Volvo automobiļos slēpj sevī vairāk nekā gadsimta garumā krātas zināšanas, meistarību un tradīcijas. Mēs viesojāmies Skotijā, lai uzzinātu vairāk par uzņēmuma „Volvo Cars” 30 gadus ilgajām attiecībām ar uzņēmumu „Bridge of Weir Leather Company” un noskaidrotu, kāpēc viņu izgatavotā automobiļu ādas apdare tiek uzskatīta par labāko visā pasaulē.

VOLVO kvalitātes pārbaudes KOMANDA

Volvo kvalitātes pārbaudes inženiera Pītera Helgrēna pienākums ir gādāt par to, lai jūsu sajūtas, braucot ar savu Volvo, būtu tieši tādas, kādām tām jābūt. Lai uzzinātu vairāk par Volvo kvalitātes pārbaudes komandas veikto darbu, mēs kopā ar Pīteru devāmies ekspedīcijā gar Zviedrijas rietumu piekrasti, pārbaudot trīs pilnīgi jaunu Volvo 90. sērijas automobiļu tehniskās iespējas.Download

Vinter 2016

LAIMES ZEMES MEKLĒJUMOS

Mūsdienās patiesi greznu dzīvi nespēj sniegt tikai bagātības vien. Mūsdienu greznībai nepieciešams arī laiks, sirdsmiers un jo īpaši – laime. Bet kas tad mums sniedz sirdsmieru un kas mūs dara laimīgus? Lai varētu arī turpmāk izstrādāt tādus automobiļus, kuri palīdzētu Volvo īpašniekiem dzīvot bezrūpīgāk, ražotāji – Volvo Cars cenšas atbildēt uz šiem jautājumiem. Mēs iekāpām XC90 un devāmies uz Islandi laimes meklējumos.

KOMFORTA MĀKSLA

Jaunākajos Volvo automobiļu modeļos mūsu dizaineri pārvērtuši komfortu par mākslas formu un radījuši greznus, ergonomiskus salonus, kas spēj uzlabot jūsu pašsajūtu un, protams, arī prieku par savu Volvo. No sēdekļiem, kas braukšanas laikā masē vadītāja muguru, līdz vismūsdienīgākajai gaisa kondicionēšanai, kas nodrošina tīru un veselīgu klimatu auto salonā, – mēs darām visu iespējamo, lai, sēžot pie stūres, jūs justos droši un patīkami.

VOLVO – SABIEDROTAIS UZ MŪŽU

CO2 izmešu apjoma samazināšana un klimata pārmaiņu apturēšana ir grūts uzdevums, taču vienlaikus arī izdevība tehnisku jauninājumu radīšanai. Volvo Cars ir senas tradīcijas tādu auto sistēmu un funkciju izstrādē, kas sniedz labumu visai sabiedrībai kopumā. Mūsu automobiļi ir izstrādāti ilgai, ilgai uzticamai kalpošanai, līdz beidzot pienāk laiks nodot tos pārstrādei, lai sāktos jauns Volvo dzīves cikls.

IEDVESMOTS

Mūsdienās gudrās pilsētas, kur informācijas un komunikāciju tehnoloģijas integrētas ikdienas dzīvē, lai tā varētu ritēt raitāk, pārvērtīs arī lielpilsētu satiksmi. Bet kāda ir jūsu Volvo vieta šajā drosmīgajā jaunajā pasaulē? Sniegsim ieskatu jaunāko Volvo modeļu izstrādē, lai parādītu, kā tie tiek integrēti ar jauno, inteliģento vidi. Uzzināsiet arī, kā šī integrācija padarīs ikviena dzīvi drošāku, vienkāršāku un ērtāku.Download

Sommar 2016

DABAS SACERĒJUMS

Daudzus gadus mākslinieki, autori, politiķi un lmu veidotāji devušies uz Zviedrijas salu Gotlandi, lai meklētu iedvesmu. Mūziķe Amanda Bergmane uzaicināja mūs, lai meklētu Gotlandes perfekto skaņu.

VOLVO KORPORATĪVAIS INOVĀCIJU BIROJS

Kā būtu, ja pastāvētu veids, kā uzzināt, kad nepieciešams nomainīt kādu konkrētu jūsu automobiļa detaļu – neapmeklējot remontdarbnīcu? Šī ir tikai viena no inovācijām, ko šobrīd testē Volvo Korporatīvais inovāciju birojs.

ČIKĀGAS STĀSTI, BRAUCOT XC90

Mans Volvo žurnāls nesen devās uz Čikāgu un izbaudīja vējainās pilsētas šarmu no paša labākā skatu punkta: Volvo XC90 pasažieru sēdekļa. Vietējo iedzīvotāju pavadībā mēs atklājam Čikāgas lepno Zviedrijas mantojumu.

MŪSU LOGS UZ PASAULI

Brīvības sajūta, piedzīvojuma iespējamība un prieks, kas rodas, dzīvojot šodienā. Tas ir tas, ko vēlamies saņemt no mūsu automobiļiem. Mūsu acis ir pievērstas atslēgām. Mēs skatāmies uz to, kā mūsu Volvo var sniegt pilnīgi jaunu perspektīvu dzīvei pie stūres.Download

Vinter 2015

NO MEKSIKAS SŪTĪTIE SKŪPSTI

Majestātiskā ainava un ziemeļblāzmas ārpasaulīgā deja ir tikai divi no iemesliem, kādēļ cilvēki apmeklē Ziemeļnorvēģijas pilsētu Tromsi. Taču, kas tiem liek palikt 70 000 lielā kopienā, ko šobrīd sastāda pat vairāk nekā 120 tautības?

IESKATS JŪSOS – AIZKULISĒS

Ja jūs mūsdienās vēlaties doties savās dienas gaitās, nesaskaroties ar citiem cilvēkiem, jūs to varat. Taču, kas attiecas uz automobiļa aprīkojuma attīstīšanu, lai tas atbilstu digitālā laikmeta prasībām, cilvēku mijiedarbība joprojām ir ļoti svarīga.

KOPRAŽOJUMS

Mūzikas industrijā tas nav nekas jauns, kad dažādu žanru mūziķi apvienojas, lai radītu mūziku. Taču tagad negaidītas sadarbības kļūst par lieliem jaunumiem arī biznesa pasaulē; jauna, drosmīga sadarbības pasaule un kopražošana, meklējot paliekošus panākumus.

ZIEMEĻBLĀZMA

  1. gada novembrī Zviedrijas galvaspilsētā Stokholmā tika uzstādīts jauns rekords. Kopsummā ar tikai piecām saulainām stundām, novembris kļuva par tumšāko mēnesi vairāk nekā simts gadu laikā. Tādēļ tam nevajadzētu būt pārsteigumam, ka mēs – skandināvi – mīlam gaismu visās tās izpausmēs.


Download

Sommar 2015

STOKHOLMAS SUPERMĀRKETS

Dodamies Stokholmas vietējo amatu meistaru meklējumos un atklājam tradīciju un lietpratīgas amatniecības pasauli, kurā vērtīgākā valūta ir kvalitāte.

DRIVE ME PROJEKTS

Volvo Drive Me projekta autors ir Markuss Rothofs. Viņš bija ar mieru sniegt nelielu ieskatu tajā, kā pašbraucēji automobiļi mums palīdzēs vēl labāk izmantot savu laiku ceļā.

DZĪVE KLUSĀ IELĀ

Laiks pacelt enkuru, pacietīgi nolaist ūdenī omāru murdus un ļaut aiztecēt stundām un minūtēm, kamēr omāru zvejas diena ir izbaudīta pilnībā.

LAIMĪGĀ ĪPAŠNIECE NR. 994

Mēs tikāmies ar Norvēģijas kriminālžanra karalieni un Volvo īpašnieci Nr. 994, Anni Holtu, lai uzzinātu visu par viņas pēdējo piedzīvojumu. Par viņas absolūti jaunā XC90 meklējumiem.Download