Volvo Cars un Northvolt paātrina pāreju uz transportlīdzekļu elektrifikāciju

Volvo Cars un Northvolt paātrina pāreju uz transportlīdzekļu elektrifikāciju – Gēteborgā, Zviedrijā, top jauna akumulatoru rūpnīca ar 3000 darba vietām.

Volvo Cars un Northvolt ir izvēlējušies Gēteborgu Zviedrijā par piemērotāko vietu jaunas akumulatoru rūpnīcas izveidei. Tā sāks darbu 2025. gadā, radot līdz 3000 darbavietu un papildinot plānoto pētniecības un izstrādes centru, par kura izveidi abi uzņēmumi paziņoja decembrī. Centra izveide ir daļa no aptuveni 30 miljardu Zviedrijas kronu ieguldījuma plāna.

Jaunā rūpnīca un ciešās saites ar Northvolt ievērojami stiprinās Volvo Cars elektrifikācijas stratēģiju. Uzņēmuma mērķis ir līdz 2030. gadam ražot un pārdot vienīgi pilnībā elektriskus automobiļus.

Rūpnīcas būvniecība sāksies 2023. gadā. Tajā tiks ražoti vismodernākie akumulatoru elementi, kas īpaši izstrādāti uzstādīšanai Volvo un Polestar nākamās paaudzes pilnībā elektriskajos automobiļos.

Rūpnīcas potenciālā elementu ražošanas gada jauda būs līdz 50 gigavatstundām (GWh), kas nodrošinās akumulatoru piegādi aptuveni pusmiljonam automobiļu gadā.

Torslandā, Gēteborgā, būvējamās rūpnīcas atrašanās vieta Zviedrijā rada būtiskas priekšrocības, ņemot vērā attālumu līdz Volvo Cars lielākajai automobiļu rūpnīcai, piekļuvi infrastruktūrai, plašo atjaunojamo energoresursu piegādes ķēdi un darbam nepieciešamo kompetenču pieejamību, kā arī tās tuvumu gan Volvo Cars, gan Northvolt pētniecības un izstrādes centriem.

“Akumulatoru elementu ražošanas partnerība ar Northvolt ir labākais veids mūsu stratēģisko mērķu sasniegšanai elektrifikācijas jomā,” sacīja Volvo Cars izpilddirektors Hokans Samuelsons (Håkan Samuelsson). “Mēs esam apņēmušies līdz 2030. gadam kļūt par līderi premium klases elektrisko automobiļu segmentā un pārdot tikai pilnībā elektriskus transportlīdzekļus.”

“Šīs gigarūpnīcas izveide Gēteborgā ir izšķirošs solis, lai turpinātu pārveidot vienu no dinamiskākajiem autobūves reģioniem pasaulē, vienlaikus kļūstot par pasaulē vadošo ilgtspējīgu akumulatoru piegādātāju,” sacīja Northvolt līdzdibinātājs un izpilddirektors Pīters Karlsons (Peter Carlsson).

Tā kā ražošanas ilgtspējība ir Volvo Cars un Northvolt partnerības galvenais princips, rūpnīca strādās ar nefosilo enerģiju, koncentrējoties uz atjaunojamās enerģijas jaudu palielināšanu reģionā, un tajā tiks integrēti inženiertehniskie risinājumi, kuros galvenā prioritāte ir aprites ekonomikas principiem un resursu efektivitātei.

Akumulatoru ražošana rada lielu daļu Volvo Cars un Polestar pilnībā elektrisko modeļu kopējā dzīves cikla oglekļa dioksīda emisiju. Sadarbojoties ar Northvolt – ilgtspējīgas akumulatoru ražošanas līderi – un ražojot akumulatorus netālu no tā ražotnēm Eiropā, Volvo Cars un Polestar var ievērojami samazināt savu vides pēdas nospiedumu, kas ir saistīts ar akumulatoru sagādi un ražošanu saviem nākotnes automobiļiem.

“Mūsu jaunā akumulatoru rūpnīca palīdzēs sasniegt mūsu mērķi - izveidot pilnībā klimatneitrālu ražošanas tīklu un nodrošināt augstas kvalitātes akumulatoru piegādi turpmākajiem gadiem,” sacīja Volvo Cars inženiertehniskās un operatīvās daļas vadītājs Havjers Varela (Javier Varela). “Pateicoties sadarbībai ar Northvolt, mūsu ieguvums būs arī akumulatoru pilna cikla vērtības ķēde, no izejmateriāliem līdz nokomplektētam automobilim, nodrošinot to optimālu integrāciju mūsu automobiļos.”

Northvolt un Volvo Cars veidotais akumulatoru elementu ražošanas kopuzņēmums būs nozīmīgs Eiropas akumulatoru elementu nozares dalībnieks, pārstāvot vienu no lielākajām elementu ražošanas vienībām Eiropā. Volvo Cars un Northvolt ir uzaicinājuši bijušo Tesla vadītāju Adrianu Klārku ražošanas uzņēmuma vadībā.

Pētniecības un izstrādes centrs, kas sāks darboties 2022. gadā, radīs vairākus simtus darbavietu Gēteborgā un pozicionēs Volvo Cars kā vienu no nedaudzajiem automobiļu zīmoliem, kas akumulatoru elementu izstrādi un ražošanu iekļaus savās pilna cikla inženiertehnoloģijās.

Volvo Cars un Northvolt partnerība koncentrēsies uz īpaši pielāgotu akumulatoru un transportlīdzekļu integrācijas koncepciju izstrādi, kas Volvo un Polestar automobiļu vadītājiem sniegs tieši to, ko viņi vēlas, piemēram, lielu pilnuzlādes nobraukumu un ātrus uzlādes laikus. Volvo Cars un Polestar ir svarīgi izveidot spēcīgu akumulatoru izstrādes un ražošanas vertikālo integrāciju, jo elektriskajā automobilī akumulators veido lielāko atsevišķo izmaksu sastāvdaļu, kā arī galveno oglekļa dioksīda emisiju ietekmes daļu.

Kopumā jaunajai akumulatoru rūpnīcai un pētniecības un izstrādes centram būs nepieciešams plašs kompetenču spektrs, un tāpēc projekta virzīšanai uz priekšu kopuzņēmums aktīvi pieņem darbā augsti kvalificētus inženierus un komandas vadītājus. Plaša operatoru un tehniķu pieņemšanas darbā sāksies 2023. gada beigās.

10.02.2022