EX30 starp COTY 2024 finālistiem

Mazs auto pretendē uz lielu balvu: Pilnībā elektriskais Volvo EX30 iekļauts “Eiropas Gada Auto 2024” finālistu sarakstā.

Volvo EX30, viens no trim jaunajiem, pilnībā elektriskajiem modeļiem, ko zīmols laidis klajā pēdējo 12 mēnešu laikā, ir iekļauts prestižās 2024. gada Eiropas Gada auto balvas kandidātu sarakstā. Volvo pilnībā elektrisko EX30 rūpīgi izvēlējās ietekmīga žūrija, kuras sastāvā bija 59 vadošie automobiļu žurnālisti no 22 valstīm. Balsojuma finālā tas sacentīsies ar sešiem citiem pretendentiem un uzvarētājs tiks paziņots Ženēvas autošovā pirmdien, 26. februārī, 2024. gadā.

Šī nominācija ir iegūta no garā pretendentu saraksta, kurā ir 28 jauni automobiļu modeļi, kas 2023. gadā tiks laisti klajā Eiropā. Nominācija ir apliecinājums EX30 sākotnējiem panākumiem, kuram jau šobrīd reģionā ir augsts patērētāju pieprasījums un interese. Papildus tam, ka EX30 ir iekļauts Eiropas finālistu sarakstā, tas ir iekļauts arī Ziemeļamerikas 2024. gada transporta gada balvas finālā, uzsverot Volvo mazā automobiļa lielo globālo ietekmi, ko tas ir guvis tikai sešu mēnešu laikā kopš izlaišanas.

Volvo Cars EMEA prezidents Arek Nowinski teica: “EX30 pārstāv pilnīgi jaunu Volvo Cars kategoriju, un iekļūšana Eiropas Gada automobiļa nominācijā jau tagad ir fantastisks novērtējums. Šis automobilis atspoguļo visu, ko klienti ir gaidījuši no Volvo, kad runa ir par drošību un to, ka tas ir veidots, ņemot vērā klienta un viņa vajadzības… tagad tas ir ietērpts pievilcīgā un kompaktā iepakojumā. Mums ir lieli plāni attiecībā uz EX30 Eiropā, un, ņemot vērā tā nozīmi mūsu reģionā, kā arī lielo patērētāju pieprasījumu, mēs paplašināsim globālo ražošanas jaudu, kad no 2025. gada sāksim ražot šo automobili mūsu rūpnīcā Ģentē, Beļģijā.”

EX30 ir izstrādāts tā, lai tam būtu līdz šim mazākā oglekļa dioksīda pēda no visiem Volvo modeļiem un tas ir liels solis uz priekšu zīmola vispārējo ilgtspējības mērķu sasniegšanā. Tas nozīmē, ka tiek risināts jautājums par emisijām visā ražošanas un aprites ciklā, kā arī par pārdomātu materiālu izmantošanu gan iekšpusē, gan ārpusē, un ar EX30 Volvo Cars ir izdevies samazināt kopējo oglekļa dioksīda pēdu 200 000 nobraukto kilometru laikā līdz mazāk nekā 30 tonnām.

Šai nominācijai ir liela nozīme, jo tā ir otrā reize, kad Volvo Cars modelis pretendē uz Eiropas Gada automobiļa balvu - pēc XC40, kas 2018. gadā ieguva Eiropas Gada automobiļa balvu.

Volvo EX30 ir uzņēmuma pirmais mazais, pilnībā elektrisks SUV, kas paplašina Volvo Cars augošo elektrisko automobiļu klāstu līdz pieciem modeļiem visā pasaulē un palīdzēs apmierināt augošo pieprasījumu pēc pilnībā elektriskajiem automobiļiem strauji augošajā segmentā.

30.11.2023