Volvo jaunais Concept Recharge ir manifests Volvo Cars pilnībā elektriskai nākotnei

Volvo Cars elektrifikācija ir kas vairāk nekā vienkārši spēka agregātu maiņa. Tā pārstāv jaunu paradigmu automašīnu dizainā, un Volvo Concept Recharge ir manifests nākamās paaudzes elektriskajiem Volvo.

Atbilstoši skandināvu dizaina mantojumam, Concept Recharge pamatā ir mantra “mazāk, bet labāk”. Piemēram, novēršot iekšdedzes dzinēja sarežģītību, dizaineri ir spējuši attīstīt automašīnas proporcijas, palielinot iekšējo telpu, un vienlaikus uzlabojot arī aerodinamisko efektivitāti. Rezultātā ir radīta automašīna, kas piedāvā patiesi labākus risinājumus ilgtspējīgam ģimenes ikdienas dzīves atbalstam.

Volvo pirmās paaudzes elektromobiļiem ir tāda pati grīda kā automobīļiem ar iekšdedzes motoriem, - līdz ar to ir nepieciešams līdzsvars proporcijās un telpā, lai tajā varētu ievietot gan akumulatoru bloku, gan iekšdedzes motoru.

Nākamās paaudzes pilnībā elektriskie Volvo automobiļi - no kuriem pirmais ir uzņēmuma pirmais SUV automobilis, kas radīts uz pilnīgi jaunas, vienīgi elektriskas tehnoloģijas bāzes – būs aprīkoti ar līdzenām grīdām, kā tas ir paredzēts Concept Recharge.

Noņemot motoru un nomainot to ar pilnu akumulatora bloku zem līdzenas grīdas, dizaineri ir paplašinājuši automašīnas garenbāzi un riteņu izmērus. Rezultātā ir iegūtas īsākas pārkares, kā arī daudz lielāka iekšējā telpa, ieskaitot lielu uzglabāšanas zonu starp priekšējiem sēdekļiem.

Attiecībā uz Concept Recharge šie sasniegumi ir mudinājuši dizainerus pārkārtot sēdekļus, optimizēt jumta profilu un nolaist automašīnas pārsegu, vienlaikus saglabājot augstu acu punktu, ko iemīļojuši tādu automašīnu kā Volvo XC40, XC60 un XC90 vadītāji. Šī pieeja veicina efektivitātes pieaugumu aerodinamikā salīdzinājumā ar tipisku SUV, un uzlabo klāstu.

Ar šo konceptauto tiek ieviesta arī jauna Volvo dizaina valoda. Turpinot tēmu “mazāk, bet labāk”, visi nevajadzīgie elementi ir noņemti, bet atlikušie izstrādāti ar ārkārtīgi augstu precizitāti.

Tradicionālais režģis ir aizstāts ar vairogam līdzīgu struktūru, ko atbalsta jauna Volvo Cars Thor Hammer lukturu dizaina interpretācija. Tas ietver arī jaunāko HD tehnoloģiju iespējoto tīro grafiku, kas atveras naktī, lai atklātu galvenās lampas.

Raksturīgie vertikālie aizmugurējie lukturi saistās ar zīmola spēcīgo dizaina mantojumu, bet pārveidoti kombinācijā ar spārniem, kas izplešas lielākā braukšanas ātrumā, lai vēl vairāk uzlabotu vispārējo aerodinamiku.

“Mūsu Concept Recharge ir Volvo Cars pilnīgi elektriskās nākotnes manifests, kā arī jauna veida transportlīdzeklis,” sacīja dizaina vadītājs Robins Peidžs (Robin Page). “Tas demonstrē jaunas un modernas proporcijas, kas iet roku rokā ar paaugstinātu daudzpusību, un parāda, kādas iespējas dizaina ziņā var dot tehnoloģija.”

Arī Volvo dizaina valoda Concept Recharge iekšienē iegūst jaunu formu. Līdzena grīda nodrošina vairāk vietas un labākas sēdvietu pozīcijas visiem, kas atrodas automašīnā.

Liels, 15 collu vertikāls skārienekrāns ir jaunas un uzlabotas lietotāja pieredzes centrs uzņēmuma nākamās paaudzes informācijas un izklaides sistēmai. Paredzēts loģiskai un intuitīvai lietošanai, tas palīdz nodrošināt mierīgu un netraucētu lietošanu.

Jaunākā informācijas un izklaides tehnoloģija iet roku rokā ar citām skandināvu dizaina iezīmēm: tīrām līnijām, ilgtspējīgu un dabīgu materiālu plašu izmantošanu salonā.

“Concept Recharge iekšpusē mēs radām īstu skandināvu viesistabas sajūtu,” sacīja Robins Peidžs. “Interjerā ir integrēta mūsu jaunākā lietotāja pieredzes tehnoloģija ar skaistiem, ilgtspējīgiem un dabīgiem materiāliem. Katra interjera daļa ir kā mākslas darbs un telpā varētu stāvēt kā atsevišķa mēbele. Mēs izmantojam jaunākās tehnoloģijas, bet ne tikai to lietošanas dēļ. Mēs vienmēr koncentrējamies uz priekšrocībām, ko var sniegt tehnoloģijas.”

Visbeidzot, Concept Recharge atspoguļo arī Volvo Cars drošības ambīcijas nākamajos gados. LiDAR sensors, ko uzbūvējis tehnoloģiju uzņēmums Luminar un kas ir ļoti būtiska Volvo Cars drošas autonomas piedziņas tehnoloģijas plāna daļa, ir novietots optimālā stāvoklī uz jumta, lai apkopotu datus par vidi ap automašīnu.

“Ar Concept Recharge mēs modernā un jaunā veidā turpinām stiprināt bagātīgās Volvo dizaina DNS saknes, pārejot uz pilnībā elektrisko nākotni,” secināja Robins Peidžs. “Tas pārstāv visu, ko, pēc mūsu uzskatiem, klienti sagaida no tīra elektriskā Volvo, un mēs esam patiesi priecīgi šo filozofiju izmantot mūsu nākamās paaudzes automašīnās.”

06.07.2021